Akıllara zarar

Ikisinin ortasını bulduk. Gizli kamerayı "test" için kullandık. Programın hazırlığı 3 aydır sürüyor. Testlerden akil almaz sonuçlar cıktı.

En olmaz dediğimiz şeylerin bile olduğunu görünce, "Türkler nevi şahsına münhasır bir millettir" önermesinin doğruluğuna bizzat kendi gözlerimizle şahit olduk.

Sokak testleri

Test: Sokakta kursun geçirmez yelek sattık. Ilgilenen kişilere, "Urunun dayanıklılığını görmek isterseniz çelik yelek giymiş elemanımıza ateş edebilirsiniz" dedik. Ellerine verdiğimiz silahın gerçek olduğunu (aslında tabii ki kuru sıkıydı) üstüne basa basa vurguladık. Sonuç: 7 kişi adamımıza tabancayla ateş etti!

Altını çizeyim: Kanlı canlı bir insana. Sokağın ortasında. Biz "deneyin" dedik diye. Gerçek silahla. Ateş ettiler!

Test: Bir oyuncuyu Ramazan davulcusu kılığına soktuk. Kapıları calip, "Mahalle büyüktü, size ancak sıra geldi" dedi. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen hala bahşiş veren olacak mı diye merak ettik. Sonuç: 14 eve gittik. Sadece 3 kişi vermedi!

Altını çizeyim: Ramazan'ın üzerinden neredeyse 4 ay geçti!

Test: Haber muhabiri olduk. Insanlara, "Gelin-kaynana programları hakkında ne düşünüyorsunuz?" diye sorduk. Sonra da o kişi ne dediyse, "Ayyy! Yapacağımız haber tam aksi görüsü savunacak. Rica etsek tersini söyler misiniz?" dedik. Yani diğer yönde fikir beyan etmelerini istedik.

Sonuç: 19 kişiye mikrofon tuttuk. 2 kişi hariç herkes ricamızı kabul etti! Altını çizeyim: Kameraya, "O tur programlara kesinlikle karsıyım, toplumun ahlakini bozuyorlar" diyen biri 30 saniye sonra, "Severek izliyorum. Keşke her kanalda bir tane olsa" dedi!

Tempo Dergisinden !!! kemal çetin Ghostbuster® ekuritr@yahoo.com
Kategori: Diğer
Görüntüleme: 16744
Toplam Oy: 205