Fenerbahçe-Schalke maçının azeri spikerleri

      Ihsan DÖRTKARDEŞ/ISTANBUL, (DHA)

FENERBAHÇE’nin Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda kendi evinde oynadığı Schalke maçını canlı yayınlayan Azeri ANS Televizyonu’nun spikerleri maçı ‘Yağmur gibi hayırlı, bir gece’ yorumu ile anlattırken, Alex'in kırmızı kartla atılmasına üzüldü.
      Azeri iki spiker, yağmura rağmen maça gösterilen büyük ilgi ve Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’ndaki atmosferi özellikle vurgularken özellikle sarı-lacivertli takımın gollerini anlatırken büyük heyecan yaşadı. Fenerbahçe-Schalke maçını anlatan spikerlerin maçtaki bazı anlatımları şöyle:
      * Sevgili tamaşacılar (Seyirciler), şimdi tribünlerde Fenerbahçeli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gözlenir. Ancak, Erdoğan’da pek sevinç hissiyatı yoktur... Herhal, Avrupa Birliği’ne girme, ülkenin ağır meseleleri onu keyifsiz gösterir.
      * Işte Luciano’nun golü.. Şükrü Saraçoğlu’ndaki tamaşacılar ve özellikle karılar (kadın taraftarlar) büyük sevinç yaşırlar..
      * (Nobre peş peşe faul yapınca) Nobre’nin bugün ellerini kollarını bağlamak gerek..
      * (Schalkeli Kobiashvilli’nin ataklarından sonra): Gürcistan’da, bizde de iyi futbolcular var. Amma, Dünya Kupu (Kupası) şampiyonası maçlarında oyunu okuyamıyorlar..
      * (Schalke’nin ataklarını Volkan kurtarırken): Evvet, Volkan her zamanki gibi kapıdadır...(kalede)
      * (Hamit Altıntop’tan söz ederken): Hamit’i kardeşi Halil’den ayırmak pek mümkün olmamaktadır. Bundesliga'da el üstünde tutulmaktadır.. Hamit ve Halil Türk milli komandasında (takımında) oynamaktadır.. Türkiye Dünya Kupu’nda Isviçre ile oynayacak. Isviçre'de oynayan Hakan ve Murat Yakın kardeşlerin anaları, onların Türkler’e karşı oynamayacağını söyler... Doğru da deyer..
      * (Ilk yarının son düdüğü çalınca): Ilk hesapta, Fenerbahçe 1-0 ileridedir..
      * (Ikinci yarıda Schalke peş peşe ataklar yapınca): Schalke’den bir an önce topu sökmek lazımdır. Tuncay Şanlı darbeli olduğu için bugün oynamamaktadır. Türkler maçın bu hesabında daha hareketsizdir. Türkler oyunu değiştirmelidirler..
      * (Fenerbahçe beraberlik golünü yiyince) Eyvahh... Işte oldu.. Kapıya (Kendi yarı alanına) bu kadar kapanmamalıydı. Linkoln ile hesap 1-1 olur..
      * (Ikinci Schalke golünden sonra) Schalke 4 dakikada oyunun gidişatını değiştirir..
      * (Skor 2-2 olunca).. Evvet Nobre’nin kafa zerbesi ile hesap beraberliktir...
      * (Volkan 3. golü yiyince): Ne ettin Volkan.. Neye lazımdı bu hareket? Futbol tarihine geçecek bir an... Hem gülmeli, hem de ağlamalı. Fenerbahçe şimdi hesabı berabere getirmek için çok debelenecek (çaba harcayacak)
      * (Skor 3-3 olunca) Appiah goool.... Hakikaten bu neydi? Oyyy oyy, oyy... Dehşet güzel bir goldü... Yağmur gibi hayırlı bir gecedir.. Bu maçın 6. golüdür...
      * (Alex kırmızı kart görünce): Şimdi bune ne gerek vardır... Gelsenkirchen’de Alex olmayacak. Alex’siz Fenerbahçe, gelinsiz toy (düğün) gibidir.. Kalan 3-4 dakikada Türkler çok müşkülat çekecek...
      * (Maç bitince): Fenerbahçe ilk hesapta 1-0 öne geçti, ikinci hesapta skoru 3-3 kapatır.. Çok muthiş bir gece böylece bitir...
Kategori: Haberler
Görüntüleme: 21439
Toplam Oy: 276