Siz hiç duydunuz mu?

Yer : Kayseri
Siz hiç karanlikta iyi göremediginiz için yakit deposunun, tam dolup dolmadigini çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu ? Kayseri sehirlerarasi otobüs terminalinde 38 as 991 plakali yolcu otobüsüne mazot alan muavin z. t. deponun tam dolup dolmadigindan emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. Sonuç; buharlasan mazotun parlamasy ve muavinin yanik tedavisi için hastahaneye kaldirilmasi.

Yer : Diyarbakir
Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna baglanmis salincaklardan olusan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayi çalistirirlar. Ancak sandelyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açilmasindan dolayi durdurmak için saltere ulasamazlar ve sabaha kadar
kimseye seslerini duyuramazlar... bu bekçilerden biri hayatini kaybetmis, digeri ise gördügü uzun tedavilere ragmen eski sagligina kavusamamistir.

Yer : Karabük
siz demir çelik haddehanesinde çalisan bir isçinin, sigarasini yakmak için 600 tonluk preslerin arasindan emekleyerek geçtigini ve 2.450 santigrad dercedeki firina ulasmaya çalisirken son sigarasini yaktigini duydunuz mu?

Yer : Giresun
siz hiç birisinin, dis agrisindan kurtulmak için çenesine kursun siktigini ve beynini dagittigini duydunuz mu?.

Yer : Erzurum
birçok ülkede insanlar berbere gidip tras olurlar, ama hiçbir berber, masaj amaciyla müsterisinin kafasini saga sola çevirirken boynunu kirmaz.

Yer : Bozcaada
Bankamatikten para çekerken baska bir ülkede elektrik çaprmasindan ölmezsiniz. Türkiye'de ölürsünüz.

Yer : Adapazari
Siz hiç arabasi ile yolda giderken radyoda duydugu göbek havasiyla cosup, göbek atmak için aracini kenara çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracin altinda kalip ölen duydunuz mu? sözkonusu olay tem
otoyolu sapanca mevkiinde cereyan etmistir.

Yer : Konya
Ayni isyerinde, biri gündüz biri gece vardiyasinda çalisan ve ikisi de isine motasiklet ile giden baba-ogulun, yolda karsilasmalari normaldir, ama birbirlerine selam vermek için ellerini sallarken, kaza yapip ölmesi sadece bizde vaka-i adiyedendir.

Yer : Istanbul, Ayazaga
Gelismis ülkelerde, çalisan isçiler, üstlerindeki imalat artiklarini temizlemek için, birbirlerine kompresörle hava tutmazlar. tutsalar bile,biri, saka yapmak için kompresörü digerinin poposuna dürtmez.
Dürtse bile,digeri "ulan saka öyle yapilmaz böyle yapilir" diye elindeki kompresörü sakaci arkadasinin makatina sokmaz ve bagirsaklarini basinçtan patlatarak öldürmez.

Yer : Kocaeli, Silovasi
hangi ülkede bir gemi mühendisi, kontrol etmek için gemi kazanina girdiginde, biri baskasi gelip kazan kapisini kapatir ve kazani atesleyip ..........

Yer : Rize
Hangi ülkede; elektrik diregine yaslanip, ayakkabisina giren tasi çikarmak için ayakkabisini silkeleyen birisi, yoldan geçen bir baskasi tarafindan (cereyana kapildigi zannedilerek, kurtarmak amaciyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarilmaya çalisilir?

Yer : Trabzon
Siz hiç baska bir ülkede, bir insanin, tuttugu futbol takiminin maçi,ya da siyasî partinin seçimi kazanip kazanmayacagi hakkinda bir "uzvu" üzerine iddiaya girdigini, "eger kazanamazsak, ben de bunu
keserim" dedigini, iddiayi kaybedince besmele ile abdest alip, iki rekat namaz kildiktan sonra "onu" kestigi ve kan kaybindan öldügünü duydunuz mu?

Yer: Afyon
Siz hiç kahvehanede okey oynanirken, insanlarin ve okey masasinin üzerine inek düstügünü, duydunuzmu ? toprak damlardan olusan tipik anadolu mimarisi, sineklenen ve panige kapilarak nereye bastigini bilemeyen sarikiz'in agirligina dayanamamistir.

Yer: Kayseri
Yol vermeme sebebiyle tartisan iki guruptan bir sahsin,
aracinda bulunan duvar süsü hediyelik kiliçla karsi taraftakileri yaralaması.

Kategori: Haberler
Görüntüleme: 15728
Toplam Oy: 265